Wczytuję dane...

Choinka "puszek" z filcu.

Witam w kolejnym poradniku krok po kroku.


Dzisiaj pokażę Wam jak przyozdobić stożek styropianowy przy pomocy filcu dekoracyjnego. Poniżej lista produktów, z których korzystałam przy tworzeniu choinki.  

Do wykonania choinki z filcu potrzebne będą:

Każdy z wymienionych produktów to oddzielny link do naszego sklepu. Po kliknięciu zostaniecie przekierowani bezpośrednio na stronę z produktem.

 

1. Pierwszym krokiem będzie pocięcie formatek filcowych na kwadraty o boku 4cm. Z jednej formatki o wymiarach 20x30 jesteśmy w stanie przygotować 32 kwadraty. Do stworzenia choinki zużyłam 80 kwadratów białych i 45 kwadratów zielonych.

Przygotowywanie kawałków filcu do ozdobienia stozka styropianowego

__________

2. Po przygotowaniu kwadratów przystępujemy do nauki ich prawidłowego składania. W pierwszym kroku należy spiąć dwa rogi kwadrata szpilką, następnie dokładamy trzeci róg i analogicznie dołączamy czwarty. Teraz pozostaje nam już tylko umocowanie pierwszego kwadrata do stożka styropianowego. Wszystkie etapy ilustrują poniższe zdjęcia:

Opis sposobu składania formatki krok pierwszy

Opis składania formatki krok drugi

Opis składania formatka filcowa krok trzeci

__________

3. Układamy pierwszą warstwę tuż przy podstawie stożka z białego filcu, zostawiając miejsce dla jednego zielonego. Pamiętajmy aby poszczególne elementy filcu przyczepiać blisko siebie. Spowoduje to że nasza choinka będzie bardzo puszysta.

Jak przymocować filc za pomocą szpilki do stożka styropianowego

__________

4. W pozostawione miejsce przyczepiamy filc zielony i rozpoczynamy formowanie swego radzaju łańcucha dookoła choinki wykorzystując tylko filc koloru zielonego dochodząc do samego czubka stożka styropianowego. Po stworzeniu łańcucha z zielonego filcu przystępujemy do wypełniania pustych przestrzeni filcem białym.

Wprowadzenie zielonej formatki filcowej

tworzenie spirali z zielony kolor filcu wypełnienie pustych przestrzeni białym filcem

__________

5. Pozostaje nam już tylko stworzenie kształtek wykańczających czubek naszej choinki. W tym celu wykorzystamy dwa kwadraty jeden biały drugi zielony. Kładziemy jeden na drugim i zginamy zgodnie z poniższymi zdjęciami. Musimy przygotować dwa elementy i wbijamy je za pomoca szpilki w czubek stożka.

tworzenie czubka choinki krok pierwszy tworzenie czubka choinki krok drugi

tworzenie czubka choinki krok trzeci mocowanie czubka choinki

efekto końcowy - czubek choinki stożek styropianowy

__________

6. Ostatni krok to ozdobienie choinki z filcu. Ja wykorzystałam do tego celu girlandę perłową, oraz ażurowe aplikacje w kształcie gwiazdek. Jeżeli przygotujesz podobną choinkę i będziesz chciała się nią pochwalić, zachęcam do nadesłania zdjęć, zostaną one opublikowane na stronie naszego poradnika. Dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia następnej niedzieli. Małgosia.

choinka z filcu i stożka styropianowego efekt końcowy