Wczytuję dane...

Letnia Kompozycja na pomnik w donicy

Kwiatowe kompozycje stanowią najpiękniejszą ozdobę cmentarzy i mogą zdobić nagrobki przez cały rok.  Chciałabym przedstawić dość oryginalny stroik wykonany w całości z produktów od centrumflorysty.pl

Stroik ten jest wyjątkowy, ponieważ został wykonany z przepięknych kwiatów o żywych różowo amarantowych kolorach. Przyciąga on uwagę osób, które lubią mocne kolory a zarazem cenią sobie oryginalność i elegancję.

Zestaw jest wyjątkowy, gustowna duża donica w połowie wykonana z kwiatów najwyższej jakości. Róże w kolorach amarantu oraz odcieniach różu idealnie komponują się z hortensją ecru oraz białą peonią. Uroku całej kompozycji dodają gałązki paproci oraz trawy. Drugą połowę donica jest wypełniona sztucznym mchem. Do stroika wykonany jest wazon w tych samych kolorkach lecz oryginalności dodaje mu kulisty kształt pokryty w całości z kwiatów.

Do wykonania stroika potrzebujesz :

- donica/ skrzyneczka

- pianka / kula - suche gąbki florystyczne

- sztuczne kwiaty ( bądź kreatywny)

- zielone sztuczne gałązki

- mech

- flakon / wkład do wazonu

- nożyczki / sekator

- klej na gorąco (pistolet)

Wybieramy dowolną donicę , ja wybrałam w kształcie koła następnie wkładamy suchą gąbkę florystyczną. Wybierając kwiaty kierujmy się różnymi wielkościami główek, kompozycja w ten sposób będzie wyglądała na bardziej naturalną. Kiedy masz już odpowiedni kwiatowy materiał, do dzieła;) Bierzemy się do wypełniania stroika. Tutaj też wykorzystaj długości kwiatów, ich kształt.
Zwróć uwagę że największe kwiaty, z największymi główkami pięknie wyglądają w środku kompozycji, te mniejsze można ułożyć po bokach. Sztuczny mech przyklejamy klejem na gorąco do gąbki, nie ,martwcie się wszystko będzie się super trzymało ;) Na koniec dodajmy do naszej kompozycji trochę zieleni, listki, gałązki.

Robiąc kulę można wykorzystać drut który mocujesz do główki kwiatów lub bezpośrednio przyklejając kwiat do gąbki.